Sklep internetowy Elektrozakupy.com.pl

LEMAR Electric Sp. z o.o.
ul. Katowicka 104
41-400 Mysłowice

Email:
elektromarket@lemarelectric.pl

Telefon:
32 506 52 90 wew. 130/131

Godziny pracy:
pn-pt od 7:00 do 19:00

sb od 8:00 do 15:00

 

LEMAR Electric Sp. z o.o.
ul. Handlowa 9
41-250 Czeladź

Email:
elektromarket@lemarelectric.pl

Telefon:
+48 32 760 99 33

Godziny pracy:
pn-pt od 7:30 do 15:30

NIP: 222-089-21-60

KRS: 0000403385

Sąd Rejonowy w Katowicach VIII Wydział Gospodarczy KRS

Kapitał zakładowy: 3.235.000,00 zł

Transformatory foliowe 0

Rozszyfrowanie tematu TRANSFORMATORY FOLIOWE związane jest z technologią wykonywania uzwojeń transformatora.
Większość specjalistów przyzwyczaiła się, że uzwojenia urządzeń indukcyjnych mają postać drutów nawojowych, o grubościach dostosowanych do wartości prądu. Z takiego podejścia wynikają  dobrze znane i rozumiane pojęcia, np.: „liczba zwojów w jednej warstwie”, „liczba warstw”, „napięcie między warstwami” itp. A gdyby tak uzwojenie transformatora było zrolowaną blachą o pełnej szerokości kolumny rdzenia transformatora?

Nadal będziemy mieli do czynienia z podstawowym pojęciem jakim jest „liczba zwojów”. Inne definicje zmieniają się, bo np. w takiej postaci każdy zwój jest jakby nową warstwą. Czy taka zmiana przyniesie ze sobą jakieś korzyści? Czy ma przydatność technologiczną, a zarazem walor ekonomiczny?

czytaj całość »
Historia przewodów elektrycznych 0

Przewody elektryczne są z nami od dawna. Co prawda dwieście lat temu nie było mowy o takiej technologii, jednak kilka dekad w połowie XIX w. zmieniło całą rzeczywistość…Czy wiedziałeś, że zarówno przewody elektryczne jak i kable telegraficzne to potomkowie lin używanych do podnoszenia, holowania i wiązania różnych przedmiotów? Przez wieki wykonane z surowców naturalnych, takich jak konopie, w XIX w. zaczęły być niewystarczające.

Przemysł potrzebował mocniejszych materiałów. Pojawiła się stal, materiał w miarę tani, umożliwiający produkcję wytrzymałych lin. Taka technologia umożliwia przewodzenie impulsów elektrycznych. Dzięki temu mogły powstać m.in. przewody elektryczne.

Na początku przewody te były izolowane materiałami włókienniczymi, dopiero później pojawiła się guma i papier. Plastik powstał jeszcze później.

Dziś, ze względu na swoją wytrzymałość, jest powszechnie stosowanym materiałem izolacyjnym zarówno przez przewody elektryczne jak i kable telefoniczne.

Wyjątek stanowią kable wysokiego napięcia. Warto w tym miejscu wtrącić, że przewody elektryczne szersze zastosowanie znajdą dopiero w XX w.

Początki wykorzystania kabla to przede wszystkim telegraf.

 

czytaj całość »
Seria Asfora – Ponadczasowy design w atrakcyjnej cenie! 0

Seria Asfora to wysoka jakość w przystępnej cenie. Geometryczne kształty produktów serii Asfora i bogata kolorystyka dopasują się do każdego wnętrza, i wprowadzą do niego unikalny klimat.

W ofercie serii Asfora znajduje się aż 70 użytecznych funkcji, od klasycznych łączników, przez łączniki z podświetleniem, łączniki do sterowania żaluzjami ściemniacze obrotowe, po gniazda elektryczne, gniazdo IP44 do ramek wielokrotnych czy gniazda USB.

Produkty serii Asfora dostępne są w 6 kolorach: białym, kremowym, aluminium, brązowym, antracytowymi stalowym. Klasyczny wygląd w połączeniu z szeroką gamą kolorystyczną nadadzą wnętrzu elegancji w codziennym wydaniu. Dzięki swojej uniwersalności osprzęt serii Asfora znajduje zastosowanie zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i w obiektach użyteczności publicznej, biurach i hotelach.

Seria Asfora wyróżnia się szybką i łatwą instalacją. Solidna, metalowa ramka montażowa posiada specjalne nacięcia, ułatwiające dokładne spozycjonowanie mechanizmu względem innych w przypadku montażu w ramce wielokrotnej. Wejścia kablowe zostały wyprofilowane w taki sposób, aby ułatwić umieszczenie przewodów zacisku. Zaciski wyposażone są również w dźwignie, które ułatwiają montaż oraz demontaż.

Z tyłu mechanizmów nadrukowane są również schematy połączeń, co ułatwia poprawne podłączenie przewodów. Seria Asfora jest synonimem estetycznego wyglądu, precyzji wykonania oraz trwałości. W połączeniu z gwarancją bezpieczeństwa produktów, seria Asfora jest świetnym wyborem do każdego rodzaju wnętrza!

czytaj całość »
Laserowy czujnik odległości DRL-12 0

F&F – AUTOMATYKA PRZEMYSŁOWA I DOMOWA DRL-12 jest laserowym czujnikiem odległości przeznaczonym do sterowania oświetleniem na korytarzach i klatkach schodowych.

Jego zasada działania polega na emisji wiązki światła i pomiaru opóźnienia światła, które powraca na skutek odbicia się od przeszkody. Pozwala to precyzyjnie określić odległość obiektu. Następnie ta odległość jest porównywana z nastawionym zakresem detekcji. Jeżeli coś pojawi się w odległości mniejszej od wskazanej wartości, następuje załączenie światła.

Takie rozwiązanie doskonale sprawdza się do załączania obwodów oświetleniowych, np. na otwartych schodach, gdzie istotne jest, aby czujnik wykrywał obecność tylko na schodach i ignorował wszystko, co dzieje się poza nimi.Podstawowe własności:* zakres detekcji ustawiany płynnie w przedziale od 0,1 do 2 m;* czujnik jasności zapobiegający załączeniu światła przy wysokim poziomie jasności;* regulowany czas podtrzymania załączenia światła;* możliwość bezpośredniego sterowania obwodów oświetleniowych 12/24V;* funkcja miękkiego załączania i wyłączania sterowanych obwodów oświetleniowych;* niewielkie rozmiary, montaż w puszce ø35 mm, dostarczanej wraz z czujnikiem.

 

Gniazdo PCE TAURUS2 0

PCE Polska to przedsiębiorstwo o profilu produkcyjno-handlowym, które od wielu lat rozwija się, dążąc do sukcesywnego doskonalenia swoich produktów i usług.

Niezwykle bogata i wciąż poszerzająca się oferta (w tym zestawy gniazdowe, rozdzielnice stacjonarne przenośne i podwieszane, gniazda i wtyczki przemysłowe, osprzęt jednofazowy, przedłużacze jedno i trójfazowe, łączniki krzywkowe oraz wiele innych) odpowiada potrzebom nawet najbardziej wymagających klientów.

Zachowując niezawodne rozwiązania oraz dodając kolejne, stworzona została nowa seria gniazd i wtyczek przenośnych TOP TAURUS 2 jako następcę znanej serii TOP TAURUS.

Sprawdź ofertę tutaj : Gniazda TAURUS PCE

Solidność konstrukcji i prostota instalacji to cechy wyróżniające serie TAURUS. W najnowszej generacji TOP TAURUS2 czas montażu został znacząco skrócony dzięki innowacyjnemu bezśrubowemu mechanizmowi zamykania korpusu oraz beznarzędziowej zintegrowanej dławicy.

Gumowana, ergonomiczna i wytrzymała konstrukcja zapobiega przypadkowemu wyślizgnięciu się z dłoni oraz uszkodzeniom nawet w najcięższych warunkach.Różne warianty kolorystyczne zapewniają łatwą identyfikację oraz eliminuje ryzyko błędnego łączenia obwodów.

Dodatkowo wszystkie nowe modele gniazd TOP TAURUS2 są opcjonalnie wyposażone w wskaźnik obecności napięcia LED.Konstrukcja wskaźnika pozwala na bezproblemowe wykonanie pomiaru rezystancji izolacji między przewodem fazowym a neutralnym (L-N) podczas badań kontrolno – pomiarowych.

 

czytaj całość »
F&Wave – proste sterowanie radiowe 0

Sterowanie oświetleniem, roletami, czy bramą wjazdową za pomocą pilota jest możliwe!

Obawiasz się kucia ścian na przewody i skomplikowanych instalacji elektrycznych? Nie ma takiej potrzeby!

Poznaj prosty w montażu system zdalnego sterowania F&Wave i korzystaj z jego udogodnień na co dzień.

Obejrzyj materiał video tutaj

 

F&F – automatyka domowa i przemysłowa. 0

Zdalne sterowanie roletami i żaluzjami wifi – inteligentne rolety. Rolety nie tylko chronią Cię przed intruzami, odpowiadają również za Twój komfort, pełniąc przy tym także ważny element aranżacji wnętrz.

F&F – automatyka domowa i przemysłowa. Produkty zawsze najwyższej jakości znajdziesz u nas LEMAR Electric. Nasi handlowcy ????‍????????‍???? chętnie pomogą i odpowiedzą na każde pytanie.

Zapraszamy do kontaktu.

czytaj całość »
Czujniki czadu - Bądz Czujny 0

Sezon grzewczy już się rozpoczął, dlatego postanowiliśmy rozpocząć kampanię edukacyjną „Obudź czujność” organizowaną przez Lemar Electric, właściciela Elektromarketu i sklepu internetowego elektrozakupy.com.pl.

Celem kampanii jest wzmocnienie świadomości społecznej, dotyczącej przyczyn powstawania pożarów i ich skutków, także informowanie ludzi o zagrożeniach związanych z zatruciami wywołanymi tlenkiem węgla.Czad działa bardzo podstępnie i jest niczym innym jak efektem niepełnego spalania materiałów palnych, w tym paliw, który zachodzi przy niedostatku tlenu w otaczającej atmosferze.

Dlaczego jest niebezpieczny? Ano dlatego, że blokuje dostęp tlenu do organizmu, zajmuje jego miejsce w czerwonych ciałkach krwi, powodując przy długotrwałym narażeniu (w większych dawkach) śmierć przez uduszenie.

Co roku w okresie grzewczym, problem czadu wraca. Ważne jest uświadamianie społeczeństwa czym jest i jak można się uchronić przed cichym zabójcom.

 

Sprawdź ofertę na czujników CO2

 

 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl